Atvirų durų diena su „Tomatis” terapija

Terapeutė Kristina Bufaitė Tomatis terapijos metu
Skaitymo trukmė: 2 min.

Kviečiame į atvirų durų dieną, kurios metu susipažinsite ne tik su juoduoju stebuklų sensoriniu kambariu, bet ir gausite išsamią „Tomatis” sertifikuotų specialistų konsultaciją ir galimybę išbandyti šią terapiją. Renginys vyks šeštadienį, spalio 19 d. „Penkių pojūčių namuose” Vilniuje adresu Šermukšnių g. 1-19. Esate laukiami Jums patogiu laiku nuo 10:00 iki 16:00 valandos.

Renginio metu Jums informaciją teiks „Penkių pojūčių namų” Tomatis terapeutai, atsakysime klausimus į kitus su mūsų veikla susijusius klausimus – sensorinės įrangos pritaikymą ir naudą, kitas centro terapijas, mūsų sukurtas, pirmąsias Lietuvoje gaminamas pasunkintas priemones streso mažinimui ir nusiraminimui.

Registracija į renginį (privaloma)

Renginys nemokamas.

Apie „Tomatis” terapiją

Dauguma žmonių neturi sunkumų norėdami iš juos supančios aplinkos garsų išskirti jiems svarbiausius, pvz., sėdite su draugu kavinėje, kalbatės, ir jūsų netrikdo nei foninė muzika, nei prie greta esančių staliukų sėdinčių žmonių pokalbiai. Tačiau, ne visi. Kai kuriems iš mūsų nepavyksta teisingai analizuoti ir suvokti pranešimo, kurį gauna ausis.

„Galima gerai girdėti, bet prastai klausytis…“

Kodėl „Tomatis” terapija efektyvi ir kaip ji veikia?

„Tomatis” terapija – tai muzikos klausymosi metodas, naudojant specialiai suprojektuotą įrangą ir filtruotą Mocarto muziką bei grigališkuosius choralus. „Tomatis” metodas ištreniruoja ausį teisingai klausytis, o smegenis teisingai analizuoti girdimus garsus, bei generuoti teisingą atsaką. Sklisdamas garsas tiesiogiai stimuliuoja smegenis per ausies kanalą, o ausinėse įmontuotos plokštelės dėka garso vibracija sklinda ir kaukolės kaulais. Filtruotos muzikos dažniai, garsumas ir intensyvumas daro šią terapija išskirtine.

„Tomatis” metodą sukūrė prancūzų gydytojas Alfred A. Tomatis (1920-2001).

Kam skirta ši terapija?

  • Šis metodas taikomas:
  • Turintiems įvairiapusį raidos sutrikimą (Autizmas, Aspergerio sindromas);
  • Turintiems dėmesio koncentravimo sunkumų;
  • Esant bendravimo sutrikimams;
  • Stresui, nerimui, baimėms įveikti;
  • Mokymosi sunkumams ir kalbos sutrikimams;
  • Asmeniniam tobulėjimui;
  • Balso tembrui, klausai ir muzikalumui lavinti;
  • Užsienio kalbų mokymuisi.

Tomatis metodas pradedamas taikyti nuo 2 metukų.

„Tomatis” terapeutė Kristina Bufaitė

Kristina Bufaitė

Baigusi reabilitacijos magistro studijas, įgijusi ergoterapijos specialybę VU medicinos fakultete. Specialistė, dirbanti su vaikais, turinčiais kalbos ar kitokių raidos sutrikimų. Nuo 2016 m. taiko „Tomatis” metodą, yra 2 lygio sertifikuota specialistė, baigusi mokymus Londone bei Paryžiuje. Kristina vadovauja edukaciniam centrui MB „Edukacija garsu” (Tomatis LT), taip pat dirba užimtumo terapeute vaikų darželyje „Baltų šalelė”: rūpinasi sėkminga vaikų adaptacija, teisinga smulkiąja motorika, bei sensorika, taip pat konsultuoja tėvus pradinėje mokykloje „Baltų šalis”. Kristina ypač domisi metodais skirtais autizmo spektre esančių vaikų lavinimui: yra baigusi ABA metodo terapeutų kursus bei „DIRFloortime” įvadinius kursus.

Renginio informacija

Laukiame Jūsų šeštadienį, spalio 19, Penkių pojūčių namuose! Primename, kad renginys nemokamas.

Iki susitikimo!
Penkių pojūčių komanda