Darbas koronaviruso karantino metu

Darbas koronaviruso karantino metu
Skaitymo trukmė: 3 min.

Nuostabūs ir pasiilgti Penkių pojūčių namų lankytojai,

šiuo metu, kai aplinkybės mus visus apriboja judėjimui ir fiziniams kontaktams, skubame į pagalbą. Šiame straipsnyje rasite visą naudingą informaciją Jums apie ateinantį laikotarpį – apie vaikus, terapijas, naujas galimybes ir mūsų centro darbą koronaviruso karantino metu.

Pirmiausia, norime Jus patikinti – Penkių pojūčių namai Jums yra ir bus atviri internetu.

Artimiausiomis dienomis sudarysime pasiūlymų planą, kaip mūsų terapeutai galėtų reguliariai palaikyti nenutrūkstamą darbą su Jumis ir Jūsų vaikais. Veiklų nenutraukimas yra itin svarbus siekiant, kad iki to įvykęs progresas nepradėtų stoti ar net regresuoti.

Terapijų nenutraukimo svarba

Kassavaitinis reguliarus Jūsų vaikų darbas ir žaidimas Penkių pojūčių namuose buvo itin svarbi rutinos dalis, kiekvieno užsiėmimo metu vyko progresas ir svarbūs procesai apie kuriuos nuolat kalbėdavo ir terapeutai, ir tėveliai. Svarbu žinoti, kad šie procesai nėra baigtiniai ir kiekvienas pasiektas etapas dar nėra užtvirtintas. Tai reiškia, kad nustojus vykti panašioms veikloms, didžioji dalis pasiekimų ims pasimiršti ir progresas dings.

Darbų nenutrauksime

Artimiausiomis dienomis sudarysime pasiūlymų planą, kaip mūsų terapeutai galėtų reguliariai palaikyti nenutrūkstamą darbą su Jumis ir Jūsų vaikais.

 

Jūsų rezervuoti terapiniai užsiėmimai Penkių pojūčių namuose

Visi likę užsiėmimai, kuriuos esame Jums rezervavę atšaukti iki kovo 30 d. – neišsigąskite gavę žinutes (SMS ir el. laiškais). Šie užsiėmimai bus nukeliami neribotam laikui – kai tik bus aišku dėl karantino pabaigos ir įstaigų atsidarymo pradžios.

Rezervuosime Jūsų vaikui naujus užsiėmimus, jei rinksitės juos gauti video skambučio pagalba arba kai tik baigsis karantinas ir visi apribojimai, rezervuosime toms pačioms savaitės dienoms ir laikams kaip buvo iki šiol.

Naudosime technologijas, video skambučius ir kitus el. komunikacijos būdus, kad galėtume suteikti Jums geriausią paramą, kurios prireiks šiomis savaitėmis. Ateinančiomis dienomis tiesiogiai telefonu susisieksime su kiekvienu iš Jūsų ir aptarsime poreikius bei galimybes.

Saugumo priemonės, kurių imamės mes

  • kuo mažiau fizinio kontakto su žmonėmis;
  • darbas iš namų;
  • kasdienos struktūravimas;
  • fizinio ir psichinio gerbūvio palaikymas;
  • sveika mityba;
  • gera nuotaika;
  • naujų galimybių atradimas ir išbandymas.

Saugumo priemonės, kurias siūlome Jums:

  • pasikalbėti su vaikais apie tai, kas vyksta šiuo metu – kodėl nėra mokyklos, kodėl negalima eiti į būrelius, rinktis grupėms žmonių ir veikti visų kitų smagių užsiėmimų;
  • sugriežtinti higienos įpročius (plautis rankas grįžus iš lauko, po susitikimo ir kontakto su žmonėmis, laikytis atstumo nuo žmonių, nesiburti į grupes, net jei norite laikinai „įkurti” grupinį darželį ar mokyklėlę savo namuose);
  • užtikrinti, kad fizinis aktyvumas nemažėja (į lauką galima eiti vengiant kontakto su žmonėmis, tačiau nesivesti vaikų į parduotuves);
  • jei Jūs ar Jūsų vaikas pradeda karščiuoti, nelaukiant kreiptis į gydymo įstaigas (valstybės mastu yra atidaryta karštoji telefono linija 1808);
  • Susidaryti kasdienį grafiką, tvarkaraštį, nurodantį, kada kelsitės, valgysite pusryčius, mokysitės, žaisite, ilsėsitės, eisite į gryną orą ir pan. Ateinančiomis dienomis suteiksime daugiau informacijos, kaip susidėlioti kasdienes veiklas.
  • Nedidinti, o gal net mažinti, priklausomai nuo dabartinio naudojimo, ekranų laiką – siūlome naudotis laiko struktūra, nurodyta šiame straipsnyje dėl ekranų naudojimo.
  • Žinias žiūrėti/klausyti ir aptarti kartu su vaiku – intensyvus informacijos kiekis apie esamą situaciją gali kelti labai daug streso ir būti sunkiai suvokiamas, todėl labai svarbu, kad vaikai negyventų nuogirdomis arba savaip interpretuojama informacija. Kalbėkite garsiai ir aiškiai be panikos apie tai, kaip dabar kurį laiką reikės elgtis, kaip neprarasti nuotaikos, nepasiduoti baimėms ir rūpintis savimi bei savo artimaisiais. Visas iš ekranų gautas turinys su vaiku turi būti arba žiūrimas kartu ir/arba išsamiai aptariamas, klausiant, ką vaikas suprato, kaip dėl to jaučiasi, ką galvoja taip pat tėvams, seneliams, broliams ir seserims pasidalinant savo nuomonėmis ir jausmais.
  • Tėveliams rasti galimybę pabūti vieniems, atsipalaiduoti, pasijuokti ir psichologiškai „prasivėdinti” – šios savaitės bus iššūkių pilnos, nerimas dėl galimai pakitusių pajamų, vaikų socialinių ir emocinių įgūdžių, savo gebėjimo išlaikyti stabilumą… Ieškokite labiausiai tinkamų variantų Jums asmeniškai – kalbėkimės su žmonėmis telefonu, skaitykime prasmingus straipsnius ir knygas, žiūrėkime tik tai, kas praturtina, neužkimškime savo galvos spėlionėmis ir baimėmis; pajudėkime naujai – joga, meditacija, šokiai namuose ir pan.

 

Šiuo metu nesant galimybių terapeutams dirbti tiesiogiai su Jūsų vaiku, tikime, kad yra itin puiki galimybė tėveliams patiems tapti progreso šaltiniu savo vaikams su profesionalų palaikymu ir apmokymu.

 

Mūsų terapeutai yra pasiruošę

  • Dalintis praktiniais specifiniais terapiniais užsiėmimais raštu, tinkančiais Jūsų vaikui;
  • Vesti užsiėmimus nuotoliniu būdu – video skambučiu – užsiėmimą vestų vienas iš tėvų, terapeutas patartų, stebėtų, komentuotų – tai būtų terapinių užsiėmimų tęsimas;
  • Daryti tiesioginius video seminarus – klausimų ir atsakymų pokalbius su specialistais visais Jums rūpimais klausimais.
  • Nuolat rašyti ir skelbti informaciją Penkių pojūčių blog’e apie galimybes ir veiklas, kurias suaugę gali vykdyti su savo vaikais.

Taip pat siūlome

Visos konkrečios detalės bus paskelbtos artimiausiu metu.

Rekomenduojame prenumeruoti Penkių pojūčių e-biuletenį, nes artimiausiomis savaitėmis dalinsimės straipsnių serija apie tai, kaip padėti sau ir savo vaikui šiuo ypatingu metu.