Ergoterapeutė Kristina: tik neapkraukite vaikų rimtomis užduotimis!

Tėvas su sūnumi virtuvėje
Skaitymo trukmė: 3 min.

Dar prieš porą savaičių skundėmės, kad norėtumėme daugiau laiko sau ir savo šeimai, o šiandien, koronaviruso karantino metu, visų galvos skausmas – kaip su tuo laiku, šeima ir visais darbais sutilpti po vienu namų stogu!

Kai paklausėme „Penkių pojūčių“ namų ergoterapeutės Kristinos Bufaitės, kaipgi tėveliams dorotis su tokia situacija, išgirdome: tik neapkraukite vaikų kalnais konkrečių užduočių. „Streso ir taip užtenka. Leiskite vaikams pasimėgauti vaikyste“, – sako ergoterapeutė Kristina ir dalinasi dešimtimi idėjų, kuo galėtumėte užimti savo vaikus namuose.

 

„Streso ir taip užtenka. Leiskite vaikams pasimėgauti vaikyste“, – sako ergoterapeutė Kristina

 

#1. Sukurkite žaidimų tvarkaraštį

Jei norite ramiai padirbėti, sukurkite savarankiškų žaidimų tvarkaraštį, kad vaikai galėtų veiklą organizuotis patys, bet turėtų aiškų tikslą: atlikti tam tikras užduotis, rinkti ženklelius-apdovanojimus ir žaidimų pabaigoje, galbūt gauti didesnį prizą, prieš tai kartu aptarus, kaip sekėsi atlikti mažesnes.

 

#2. Leiskite vaikams spręsti patiems

Leiskite savo vaikams patiems nuspręsti, ką jie nori veikti. Paprašykite vaikų sugalvoti bent dvi užduotis, o vieną parinkite jūs. Viską užrašykite ant lapelių ir leiskite vaikams išsitraukti užduotį. Tai gali būti žaidimai, namų ruošos darbai, staigmenų ruošimas ar rankdarbių gamyba.

Baiminatės, kad leidimas vaikui pasirinkti pačiam, bus tik dar vienas tėvų ribų bandymas? Primename terapeutės antrosios mūsų Kristinos (Kristina Skaldina – kūno judesio terapeutė) žodžius: „Kaip sakoma, laistyk gėles, o ne piktžoles.”

#3. Naudokite turimas priemones, bet mąstykite kitaip!

Pavyzdžiui, ką galite sugalvoti su piešimu?

  • Išsitraukite 3 spalvas ir vieni kitiems pasakykite, ką nupiešti;
  • Pieškite ant maistinės plėvelės, priklijuotos prie stiklo. Išeis nuostabus peizažas ir dar langus kartu galėsite nusivalyti – juk pavasaris ateina tada, kai saulės spinduliams netrukdo užsilikusios ant stiklo pirštų ir lauko purvo žymės!
  • Iš kempinėlių, vaisių ar daržovių pasidarykite antspaudukų;
  • Pabandykite piešti su dažuose mirkytais siūlais.

#4. Sveiki atvykę į drabužių pasaulį!

Tvarkykite spintas kartu. Galite neįprastai persirengti, surengti madų šou ar fotosesiją. Leiskite vaikams surūšiuoti kojinių poras – kartais tai tikras iššūkis atrasti tą vieną pasimetelę…

#5. Panaudokite miltus ir kruopas

Jeigu jūsų spintelėse šiomis dienomis „netikėtai“ atsirado papildomų kruopų ar miltų… panaudokite juos!

Supilkite į dubenėlį skirtingas kruopas, įmeskite stambesnių žaisliukų ar monetų ir leiskite vaikams rūšiuoti, lipdyti mozaikas, pasigaminti barškančių muzikos instrumentų. Iš miltų galima pasigaminti puikiausio plastilino arba tikros sausainių tešlos – vaikams patinka kepti sausainius, o kartu galite pamokyti juos raidžių ar skaičių, nulipdytų iš tikrų tikriausios ir skaniausios tešlos.

#6. Atidarykite žaislų plovyklą

Kada paskutinį kartą maudėte mašinėles guaše? Arba viską slėpėte po skutimosi putomis? Taip galite pamokyti vaikus, kurie ir kodėl žaisliukai skęsta, o kurie plaukia.

#7. Žaiskite slėpynes

Juk nei vienas be jų neužaugome. Galite slėpti žaislus ar skanėstus, papildomai sukurti lobių žemėlapį.

#8. Išnaudokite baldus

Kartu susikurkite pagalvių ar baldų kliūčių ruožą arba pasistatykite palapinę, į kurią galite perkelti šeimos pietus.

#9. Kurkite savo žaidimus

Žaiskite šaradas, sugalvokite spalvą ir formą, pagal kurią vaikai turėtų įvardyti kuo daugiau namuose esančių daiktų, arba apipieškite ant popieriaus lapų daiktus, kuriuos mažieji turėtų surasti.

O kaip dėl visiems gerai pažįstamų žaidimų ekranuose? Drausti ar ne?

#10. Ne visi koncertai draudžiami

Jei šiuo metu nevyksta jokie renginiai, susiorganizuokite patys! Surenkite koncertą, panaudokite kibirus, puodus ar šaukštus. Bandykite atkartoti ritmą ir tapkite garsiaisiais Stomp:

Leiskite jiems kurti taisykles

Žinoma, veiklas derėtų rinktis pagal vaikų amžių ir gebėjimus, tačiau neabejojame, kad galite išbandyti ne vieną ergoterapeutės Kristinos idėją. Svarbiausia, kad ir ką veiktumėte su vaikais, leiskite jiems kurti taisykles – juk visiems turi būti smagu:

Straipsnius kartą per savaitę galime Jums atsiųsti el. paštu. Prenumeruokite mūsų e-biuletenį ir nepraleiskite naujų įrašų.