Penkių pojūčių namų atidarymas

Penkių pojūčių namų komanda
Skaitymo trukmė: 2 min.

Mieli vaikai, šeimos ir visi, kam būna gyvenime nelengva, o būna mums visiems… Labai džiaugiamės, kad Vilniuje galime suteikti galimybę drąsiai, jaukiai ir draugiškai priimti kiekvieną savo Penkių pojūčių namuose – tai bus tikri namai, kuriuose visi yra laukiami. Mes vadiname šiuos namus vaiko raidos sutrikimų terapijos ir konsultacijų šeimai centru.

Čia atėję būsite išklausyti ir išgirsti, būsite pakviesti atsipalaiduoti, nusiraminti ir susikaupti „juodąjame” sensoriniame kambaryje, o įvairios terapijos bus pasiūlytos Jums. Mūsų kasdienis gyvenimas atneša visokių išbandymų su psichine sveikata, su kuriais susitvarkyti vieniems nėra taip paprasta, ypač kai tai atsitinka mūsų vaikams, todėl norime prisidėti prie psichosocialinių paslaugų plėtros įgyvendindami pagalbą taip, kaip ją įsivaizduojame.

Daugiau informacijos – mūsų pranešime spaudai (žemiau).

Laukiame Jūsų atviromis širdimis nuo rugsėjo 3-ios dienos Vilniuje, Šermukšnių g. 1-19.

ٍSu plačia šypsena,
Gabrielė

Pranešimas spaudai

Rugsėjo pradžioje Vilniuje atidaromas naujas psichosocialinių paslaugų centras vaikams, suaugusiems ir jų šeimoms, patiriantiems psichikos sveikatos sunkumų. Tai – kol kas vienintelis tokio pobūdžio centras Lietuvoje, kurį įkūrė ne pelno siekianti VšĮ „Penki pojūčiai“, dirbanti socialinio verslo metodais.
Naujajame terapijos ir konsultacijų centre:

  • Aukštos kvalifikacijos specialistų komanda: psichologai, socialiniai darbuotojai, kūno ir judesio, dailės, DIRFloortime ir kiti terapeutai taikys komandinį intervencijos modelį dirbant su kiekvienu vaiku ir jo šeima
  • Unikali technologija audiovizualinei stimuliacijai – specialiai sukurta Sensorinė įranga
  • Sensorinis kambarys, kuriame vyks terapiniai užsiėmimai vaikams, esantiems autizmo spektre arba turintiems elgesio, emocijų, dėmesio ir kitų raidos sutrikimų
  • Savipagalbos grupės tėvams, auginantiems sutrikimų ar (ne)galių turinčius vaikus
  • Specialistų konsultacijos tėvams, pedagogams, socialiniams darbuotojams
  • Holistinis požiūris į kiekvieną vaiką ar suaugusįjį, jų poreikius ir būsenas

Specialistai pastebi, kad Lietuvoje vis dar išlieka didžiulis bazinių psichosocialinių paslaugų trūkumas šeimoms, kuriose auga vaikas su sutrikimais ar (ne)galiomis. Šeimos dažnai neranda pagalbos, kurios jiems reikia.

Ilgametė patirtis išmokė, kad darbas su vaiku prasideda nuo jo socialinės aplinkos pažinimo ir pasitikėjimu grįsto ryšio kūrimo. „Penkių pojūčių namuose“ dirbame taip, kad kiekvienas vaikas ir jo artimieji jaustųsi suprasti, išklausyti ir priimti tokie, kokie jie iš tiesų yra. Holistinis pagalbos modelis atliepia visų poreikių ir įgūdžių lavinimą – emocinių, socialinių, psichologinių, akademinių, komunikacinių ir kt. Terapijos orientuojamos į prasmingo ir gilaus ryšio su vaiku ir jo šeima sukūrimą, kuriuo remiantis galima modeliuoti elgesį ir komunikaciją. Užsiėmimai ir terapijos gali būti tiek individualūs, tiek grupiniai.

Nuo 2016 metų dirbdami su visos Lietuvos švietimo ir socialinėmis įstaigomis, „Penki pojūčiai“ pastebi, kad jose nuolat daugėja klientų – tiek vaikų, tiek suaugusių, patiriančių įvairių raidos sutrikimų, (ne)galių, psichikos sveikatos sunkumų ir emocinių iššūkių. Per šiuos darbo metus organizacija sukūrė ir pagamino naujos kartos technologiją, vadinamą „Sensorine įranga“. Ji leidžia greitai ir efektyviai sukurti lengvai valdomą audiovizualinę stimuliaciją, kuri padeda vaikui / suaugusiajam nusiraminti, susikaupti, pasiruošti mokytis ar kitai veiklai. Taip pat apmokėme šimtus su pažeidžiamiausiomis visuomenės grupėmis dirbančių specialistų naudoti holistinį edukacinį ir socialinį požiūrį savo darbe.

Kviečiame iš arčiau susipažinti su naujojo centro veikla ir patiems išbandyti sensorinę stimuliaciją!

Laukiame Jūsų

 

Pranešimas spaudai PDF formatu