Skatink jauno žmogaus tobulėjimą

Skaitymo trukmė: < 1 min.

Naujos savaitės pradžiai kviečiame skirti minutę ir pagalvoti apie save bei savo santykį su vaikais, mokiniais – kartais tereikia prisiminti elementarius žmogiško lygiavertiško bendravimo principus ir padėti siekti progreso taps lengviau. O tobulėti reikia ne tik mūsų mokiniams, bet ir man bei Tau. Skatink jauno žmogaus tobulėjimą, remdamasis šiais keliais praktiniais patarimais.

Iššūkiai, kaip teigiamas postūmis

Skatindamas tobulėjimą taikyk Tarpasmeninių santykių vystymo modelį taip, kad jauni žmonės jiems keliamus iššūkius suprastų kaip teigiamą postūmį.

Suteik grįžtamąjį ryšį

Suteik jiems kuo detalesnį  grįžtamąjį ryšį. Pabrėžk, ką jiems pavyko puikiai atlikti ir paaiškink, kodėl tai yra svarbu. Taip pat gali būti naudinga pateikti palyginimus su pavyzdžiais praeityje, kaip jų tobulėjimo įrodymą, ypač dėl to, kad tobulėjimas ir vystymasis yra kertiniai jauniems žmonėms.

Akcentuok tikslus

Akcentuok jiems keliamus tikslus kalbėkis su jaunais žmonėmis apie dalykus, kurių jie siekia ar svajoja pasiekti.

Plėsk jaunų žmonių akiratį

Užduok sunkius klausimus, pateik alternatyvius paaiškinimus, skatindamas jų atvirumą skirtingoms nuomonėms. Tai padeda plėsti jaunų žmonių mąstymo akiratį.

Pastebėk klaidas

Klaidų pastebėjimas yra labai svarbi asmens tobulėjimo ir mokymosi proceso dalis. Pagirk juos už sunkų darbą ar tinkamų strategijų taikymą ir tada, kai jiems sekasi, ir tuomet, kai kažkas nepavyksta.

Pasitikėk

Tikėk, kad jauni žmonės padarys viską, ką gali net ir tuomet, kai jiems tenka daryti dalykus, kurių jie nemėgsta.

Atradimo džiaugsmas

Akcentuok atradimo džiaugsmą ir asmeninio tobulėjimo žavesį – ne lyginimąsi tarpusavyje.

Skatink iššūkiams

Skatink jaunus žmones iššūkiams išbandant naujus dalykus, kurie jiems gali atrodyti sudėtingi.