TIK ar NET 15 kokybiškų minučių su savo vaiku?

Kokybiškas laikas su šeima
Skaitymo trukmė: 3 min.

„Reikia“ – toks geras žodis. Vos ištariame ir dalykai savaime susitvarko: man reikia naujų batų, reikia nueiti į parduotuvę, reikia apmokėti sąskaitas ir dar daug „reikia“, kurie nekelia papildomų klausimų. Taip pat sakome, kad reikia praleisti daugiau laiko su savo vaikais, šeima ir artimaisiais, tik čia vienas iš tų atvejų, kuomet taisyklės turi išimčių, todėl pasakyti „reikia“ nebeužtenka – atsiranda daug klausimų, kodėl, kaip ir kiek.

Kodėl turėtumėme skirti daugiau kokybiško laiko savo vaikams? Nes reikia? O gal todėl, kad vaikams svarbu pamatyti, kas jūs esate ir kaip gyvenate savo gyvenimą? Mainais už tai jie jums gali padėti geriau pažinti save. Juk sakoma, kad vaikai yra tėvų atspindžiai. Tikriausiai ne dėl to, kad būtumėme veidrodiniai…

Nuo vaiko gimimo iki jo pilnametystės yra apie 940 savaitgalių. Jeigu jūsų vaikui dabar 5 m., jau yra praėję apie 260 savaitgalių. Poof – ir nebėra. Ką per juos nuveikėte? O kiek dar bus savaitgalių, per kuriuos teks dirbti, tvarkyti visus reikalus, o galiausiai ateis metas, kai vaikai norės pasirinkti draugus ar kitas veiklas nei tiesioginį bendravimą su jumis. Skamba truputį liūdnai, todėl jau šiandien sakome, kad visgi nedera laukti tik savaitgalių – 15 kokybiškų minučių galima atrasti kasdien.

 

Nuo vaiko gimimo iki jo pilnametystės yra apie 940 savaitgalių. Jeigu jūsų vaikui dabar 5 m., jau yra praėję apie 260 savaitgalių. Poof – ir nebėra. Ką per juos nuveikėte?

 

Tik dviese: akis į akį

Kokybiškas laikas – kuomet skiriate didžiausią dėmesio koncentraciją. Ir kalbame ne tik apie tą laiką, kai paliekate visas savo užduotis nuošalyje ir atsigręžiate į vaikų akis, bet ir tą, kuomet liekate tik dviese. Jei turite daugiau nei vieną vaiką, vienoje šeimoje tai gali būti tėčio pasivaikščiojimas su vienu, kol mama gali praleisti daugiau laiko su kitu. Jei esate vienas tėtis ar mama, stenkitės paskirstyti dėmesį tolygiai – galite susidaryti net pasimatymų kalendorių. Vaikui svarbus individualus ryšys – kartais užtenka atsisėsti dviese ir, kaip mūsų kūno ir judesio terapeutė Raima sako, tiesiog „paliudyti“ – pamatyti, kur, kaip ir koks vaikas yra dabar. Pavyzdžiui, galite leisti laiką „atrasdami“ savo kūnus kartu – juk vieša paslaptis, kad tėveliai nėra visažiniai (nors labai to patys nuoširdžiai norėtumėme), tad mums taip pat, kaip ir mūsų vaikams, reikia atrasti ir išmokti daug dalykų, įskaitant ir savęs pažinimą.

Kurkite žaidimus ir veiklas kartu

Tematiniai maisto vakarėliai, šeimos talentų šou ir žaidimai – gerai, bet užima daug laiko? Pažvelkite į tai kitaip: skirkite laiko bendram pasiruošimui, taisyklių sukūrimui ir leiskite vaikams kurti ir net atlikti užduotis patiems, o vakare – susirinkite aptarimui ir įsivertinimui. Ergoterapeutė Kristina įvardija dešimtį žaidimų idėjų, kurias galėtumėte įgyvendinti kartu su savo vaikais šiomis „namų“ dienomis.

Integruokite laiką į kasdienybę

Sudarinėjate pirkinių sąrašą? Pakvieskite savo mažąjį pagalbininką patikrinti, ko trūksta spintelėse. Reikia pagaminti vakarienę? Leiskite nuplauti produktus. Galbūt tai sukels daugiau chaoso ir sulėtins jūsų tempą, bet po truputį suprasite, kad vaikai gali tapti geriausiais jūsų pagalbininkais, kuriems tai taps mažais, bet mielais vaikystės prisiminimais ir praleistu laiku su tėvais.

Visi esame užsiėmę savo reikalais, net ir mūsų vaikai turi savo „darbotvarkes“. Nusistatykite 15 min pertrauką tarp darbų. Sakote, jog tikrai negalite atrasti laiko pertraukėlei? Rytas už vakarą protingesnis: atsikelkite 15 min anksčiau. Galbūt ir juokingai skamba tos minutės, bet jūsų vaikui – tai 15 papildomų minučių su jumis, kurių metu jis turi galimybę iš jūsų mokytis ir būti išgirstas.

 

O gal todėl, kad vaikams svarbu pamatyti, kas jūs esate ir kaip gyvenate savo gyvenimą? Mainais už tai jie jums gali padėti geriau pažinti save.

Straipsnius kartą per savaitę galime Jums atsiųsti el. paštu. Prenumeruokite mūsų e-biuletenį ir nepraleiskite naujų įrašų.