Vasaros dieninės terapinės stovyklos

Vasaros terapinės stovyklos 2020
Skaitymo trukmė: 2 min.

Visi žinome, kad stovyklos yra neatsiejama vasaros dalis, tačiau Lietuvoje yra viena vaikų grupė, kuriems sudėtinga patekti į stovyklas dėl pačių stovyklų trūkumo. Tai vaikai, turintys raidos sutrikimų, tačiau lygiai taip pat kaip kiti jų bendraamžiai trokštantys vasaros džiaugsmų! Dėl to „Penkių pojūčių“ komanda šią vasarą organizuoja dienines terapines stovyklas 6–10 m. vaikams, turintiems raidos sutrikimų. Stovyklose dirbs specialistai ir jų padėjėjai iš vaikų edukacijos srities. 

Šios terapinės stovyklos – tai kūrybinės erdvės, kuriose padėsime vaikams labiau pažinti save bei kitus. Kiekvieną dieną sieksime praleisti ne tik prasmingai ir smagiai, bet ir su žvilgsniu į ateities įgūdžius: norint augti ir mokytis, reikia gebėti užmegzti pasitikėjimu grįstą santykį, o mūsų terapeutai yra pasiruošę tai padaryti kartu su Jūsų vaiku.

Stovyklos nauda vaikui

  1. Motorinių įgūdžių lavinimas. Dalyvaudami aktyviose veiklose ar komandinio darbo žaidimuose, ypatingieji vaikai gali padidinti jėgą, ištvermę ir bendruosius motorinius įgūdžius. Tai padeda vaikams įveikti įvairius kasdienio gyvenimo iššūkius, o tai sveikesnis ir laimingesnis gyvenimo būdas.
  2. Socialinių įgūdžių lavinimas. Tai puiki galimybė vaikams plėtoti ir ugdyti savo socialinius įgūdžius. Mūsų stovykla skatina vaikus susirasti naujų draugų ir bendrauti su kitais. Vaikai motyvuojami už ryšių užmezgimą, o terapeutai bei mokytojai padeda vaikams išeiti iš savo komforto zonos ir išbandyti naujus dalykus.
  3. Individualus darbas su terapeutu. Ši stovykla ypatinga tuo, jog joje bus vedamos individualios terapijos kiekvienam vaikui. Terapeutai žaidimo forma bei individualiai kuriamu ryšiu su vaiku padės tobulinti vaiko pažinimo įgūdžius, stebėti savo elgesį, skatins motyvaciją mokytis, įsitraukti į kūrybinius procesus.
  4. Kviestiniai terapeutai grupiniuose užsiėmimuose. Kviestiniai svečiai taps ypatingu stovyklos sudėtiniu elementu. Kaniterapija, Pojūčių teatras, Vikingų kaimas su patyrimine programa, būgnų terapija bus neatsiejama stovyklos dalis, kurioje dalyvausime visi.
  5. Sensoriniai patyrimai. Stovykloje pasirūpinsime sensoriniais ugdomiaisiais žaidimais, kurie skatina kognityvinį vystymąsi. Sensorinė įranga sukurta remiantis požiūriu, kad tik per gilų, pasitikėjimu grįstą santykį su specialistu, vaiko ugdymas įgauna galimybę esmingai progresuoti.
  6. Erdvė. Vaikai turės didžiulį namą ir sodą savo veikloms, poilsiui, susikaupimui ir naujoms patirtims.

Kam skirta?

6–10 m. vaikams, turintiems raidos sutrikimų.

Stovyklautojų skaičius: vienoje stovykloje 12 vaikų.

Kada?

  1. Birželio 22–26 d.
  2. Liepos 20–24 d.
  3. Rugpjūčio 17–21 d.

* esant poreikiui, organizuosime papildomas stovyklų datas.

Kur?

Vilniaus SOS vaikų kaimas, Ozo g. 37, Vilnius

Sužinokite daugiau

Išsami informacija apie Penkių pojūčių vasaros terapines stovyklas vaikams su raidos sutrikimais.

Informacija žiniasklaidai