Rosita Pipirienė

Psichologė, psichoterapeutė (geštaltinė, jungistinė psichoterapijos kryptys)

Rosita Pipirienė
  • Kalbos

    lietuvių, rusų

Vaikus, paauglius ir jų tėvus privačiai konsultuoja nuo 2005 metų. Rosita yra dirbusi psichologe keliose Vilniaus mokyklose, taip pat dalyvavusi projektuose krizių bei traumų ištiktiems vaikams ir jų tėvams padėti, dirbusi su įvaikintais, globojamais vaikais ir jų šeimomis, vedusi psichoterapines, savipagalbos grupes tėvams, auginantiems problematiškus vaikus. Be konsultacinio darbo, Rosita dėsčiusi psichologijos kursus Vilniaus universitete bei kolegijoje. Mėgsta dalintis vaikų auklėjimo ir ugdymo patirtimi rašydama straipsnius (žurnalai „Mažylis“, „Tavo vaikas“, „Raktas“, Bernardinai.lt). Rosita taip pat yra dalyvavusi radijo laidose, kur dalinosi įžvalgomis bei patirtimi vaikų ugdymo, auginimo ir auklėjimo klausimais.

Be šių pagrindinių darbų Rosita veda seminarus apie vaikų auklėjimą ir ugdymą mokyklų bendruomenėms ir valstybės tarnautojams visoje Lietuvoje. Vesdama seminarus laikosi principo – viską, ką dėsto teoriškai, turi „įvilkti į praktikos rūbą“. Todėl seminaruose didelę laiko dalį užima pratimai, užduotys, įtraukiantys pokalbiai, diskusijos.

Augina dvi dukras, kurios jau sulaukė pilnametystės. Jas drąsiai vadina savo mokytojomis. Gyvenime mėgsta vadovautis išmintimi: „Iš padėties be išeities yra mažiausiai trys išeitys“. Svarbiausia – būti atviram, tikėti ir pasitikėti.

Gali vesti užsiėmimus šiomis kalbomis: lietuvių, rusų.