Mes spaudoje – straipsniai, TV ir radijo laidos apie mūsų veiklą Lietuvos žiniasklaidos priemonėse. Spaudoje publikuoti interviu su mūsų darbuotojais.

Penkių pojūčių komanda
Skaitymo trukmė: 5 min.

Straipsnis originaliai publikuotas TV3.lt 2020 lapkričio 12 d.

VšĮ „Penki pojūčiai“ teikia paslaugas šeimoms, auginančioms raidos sutrikimų ar negalią turinčius vaikus, taip pat įstaigoms siūlo sensorinę įrangą ir pirmąsias lietuviškas pasunkintas priemones „Arti“. Praėjusiais metais Vilniuje, Šermukšnių gatvėje, buvo įkurti pirmieji „Penkių pojūčių“ namai – nedidelis terapijos centras, o šių metų spalio viduryje Ozo gatvėje, vienoje iš SOS vaikų kaimo sodybų, įsikūrė antrieji „Penkių pojūčių“ namai.

Skaityti toliau

Gabrielė Tervidytė konferencijos metu
Skaitymo trukmė: 5 min.

Straipsnio originalas publikuotas TV3.lt 2020 m. spalio 21 d.

„Esu Luko mama, lapkričio mėnesį jam bus 5-eri. Savo ypatingumą – ir galias, ir negalias – jis atsinešė gimdamas. Gimė 25 savaičių, sverdamas 860 gramų, 12 savaičių praleido Santaros klinikų intensyviosios pagalbos skyriuje“, – susirinkusiems į VšĮ „Penki pojūčiai“ organizuotą konferenciją pasakojo elektroninės parduotuvės anksti.lt įkūrėja Giedrė Šopaitė-Šilinskienė.

Skaityti toliau

Skaitymo trukmė: < 1 min.

LRT reportažas iš Penkių pojūčių sensorinio kambario: Mankšta regai, klausai, uoslei bei lytėjimui – kaip veikia pojūčių kambariai?

Skaitymo trukmė: < 1 min.

Pokalbis apie vaikų raidos sutrikimus ir pagalbą šeimoms tokiais atvejais. Laidos viešnia – socialinė darbuotoja Gabrielė Tervidytė.

Interviu su Gabriele pradžia – 01:01:50.

Vedėja: Agnė Skamarakaitė.

 

Penkių pojūčių namų atidarymo akimirka
Skaitymo trukmė: 5 min.

Straipsnis originaliai publikuotas tv3.lt portale. Balandžio 19 d., 2020.

VšĮ „Penki pojūčiai“ teikia paramą šeimoms, auginančioms raidos sutrikimų turinčius vaikus. Ji apklausė šias šeimas, kaip joms sekasi susitvarkyti su karantino metu tenkančiais iššūkiais. Pasak „Penki pojūčiai“ direktorės, socialinės politikos analitikės Gabrielės Tervidytės, apklausa parodė, kad dauguma šeimų jaučiasi neblogai, tačiau joms tenka didžiulis fizinis ir emocinis krūvis, tad neramu, kad karantinui užsitęsus tėvai gali palūžti. Ekspertė jiems pataria nebijoti ieškoti pagalbos ir svarbiausia – neužmiršti savęs.

„Norėjome sužinoti, kas vyksta šeimose, kuriose auga raidos sutrikimų turintys vaikai. Tyrimas buvo orientuotas ne į fizinę ar kompleksinę negalią, bet būtent į raidos sutrikimų turinčius vaikus, – sako G. Tervidytė. – Viešojoje erdvėje skelbiama labai daug informacijos apie paramą suaugusiems žmonėms, neurotipinės raidos vaikai gauna daug pagalbos iš mokyklų, iš vaikų psichologų, bet labai pasigedome informacijos būtent apie šią grupę.“

Skaityti toliau