Trukmė
3 valandos
(su kavos pertrauka)
Savipagalbos grupės – tai psichologinės pagalbos teikimo būdas, grupinė terapija suaugusiems.
Dalyviai dalinasi savo patirtimi auginant vaikus su specialiaisiais poreikiais – tiek apie tai, kas yra sunku, tiek apie tai, kas džiugina. Nors dalinamasi viskuo, mes labiau akcentuojame pozityvumą – pasidžiaugti, kad pavyksta, kad situacija gerėja.
Grupėje vykstantys procesai pasitarnauja sprendžiant įvairias emocines, vaiko asmenybės, bendravimo problemas, siekiant plačiau ir giliau pažinti tiek vaiką, tiek save ir santykius šeimoje. Grupėje sprendžiamos tiek įsisąmonintos, tiek pasąmonėje slypinčios problemos. Svarbu tai, kaip jos išgyvenamos dabartyje, jų istorija ir raida.
Savipagalbos grupės yra konfidencialios ir uždaros – nauji nariai nebeprisijungia eigoje, todėl žmonėms yra saugu dalintis savo asmenine patirtimi. Susitikimuose visi vienodai turi galimybę atsiverti. Ilgainiui tos pačios grupės dalyviams yra vis jaukiau kalbėti, ir terapinis procesas vyksta greičiau ir sklandžiau.
3 valandos
(su kavos pertrauka)
Vyksta tik surinkus 6-8 asmenų grupę.
8 užsiėmimai iš anksto suderintomis dienomis
Užsiėmimai vyksta tik šeštadieniais.
Tai vadinamos dinaminės grupės.
Grupės dinamika – grupėje vykstantys įvykiai ir grupės narių tarpasmeninė sąveika, kai drauge su visa savipagalbos įvairiai analizuojama kiekvieno dalyvio atsinešta problema, drauge ieškoma priežasčių ir sprendimų. Nuo šios problemos yra atsispiriama ir toliau kalbama tyrinėjant situaciją – vyksta tam tikras terapinis procesas. Reikia turėti omenyje, kad čia nekalbama apie patologiją, nors grupės dalyviai yra vaikų su netipine raida tėvai.
Šių grupių esminis raktas – ne gydymas, o palaikymas, vienas kito vedimas. Per tarpusavio pagalbą, pasidalinimo būdu vyksta tam tikras procesas, kuriuo žmonės ir padeda vieni kitiems. Tačiau tai ne psichoterapinė grupė, čia viskas natūraliau, organiškiau. Diskusija vyksta refleksijos būdu.
Pagrindinė terapeuto užduotis – padėti išryškinti tą momentą, kad kai girdžiu panašiai gyvenančius kitus žmones, tai suprantu, kad esu ne vienas. Pagalba jau vyksta vien išklausant kitus žmones. Ateina suvokimas, kad ir kiti turi panašių problemų, o tada tarsi tampa saugiau gyventi. Kitų atėjusiųjų išklausymas grupės dalyvį palaiko ir suteikia daugiau pasitikėjimo savimi.
Psichologas veda grupę pagal tam tikras temas, kaip:
1-3 temos – pačios sunkiausios psichologiškai, todėl tėvai dažnai jų vengia, bet apie tai kalbėti yra ypač svarbu, jei norima eiti tolyn. Struktūruotą grupę terapeutas veda taip, kad šios temos būtinai būtų paliestos susitikimų metu.
Užpildykite žemiau esančią formą norėdami registruotis į savipagalbos grupę.